شما اینجا هستید   |

    صدا و سیما : نامه وحید جلیلی به رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر

سایت

بسم الله الرحمن الرحیم
وَ مَا أَعْمَالُ الْبِرِّ كُلُّهَا وَ الْجِهَادُ فِي سَبِيلِ اللَّهِ عِنْدَ الْأَمْرِ بِالْمَعْرُوفِ وَ النَّهْيِ عَنْ الْمُنْكَرِ إِلَّا كَنَفْثَةٍ فِي بَحْرٍ لُجِّيٍّ
برادر گرامی حجه الاسلام والمسلمین صدیقی رئیس محترم ستاد امر به معروف و نهی از منکر
سلام علیکم
همان‌طور که مستحضرید بنا بر وظیفه امر به معروف و نهی از منکر، بعد از سریال عروس تاریکی(بوی باران) از کسانی که در وقوع این فاجعه نقش داشتند خواستم مسئولیت بپذیرند و پاسخ‌گو باشند.
متن انتقادات حقیر در دو یادداشت با نام‌های “این گروه خشن” و “اندر باب «نقد پرثمر» و کشتن گربه دم حجله «عروس تاریکی»/ گفت‌وگویی بر سر راه‌های اصلاح و کارآمدترشدن رسانه ملی؛ در دسترس است.”
در روزهای اخیر برخی سعی کرده‌اند تا منتقدان را ضدولایت فقیه، توطئه‌گر و قدرت‌طلب معرفی کنند و در این راه امکانات عمومی در دسترسشان را برای دفاع از مصالح شخصی به کار گرفته‌اند. اگر چه تهمت‌های حضرات سست‌تر از آن است که حتی خودشان را هم مجاب کند ولی موجی که از مغالطات وتحریف‌ها برای منصرف کردن آمران به معروف و ناهیان از منکر راه انداخته‌اند جالب توجه است.
اگر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مانند برخی مقاطع قبل وظیفه خود را صرفا برخی منکرهای خاص ومخاطب نهی از منکر را صرفا آدم‌های بی‌پشتوانه می‌داند که هیچ؛ ولی اگر قرار است این مهم‌ترین واجب شرعی جان تازه‌ای بگیرد و هم از دستبرد آنارشیست‌های هنجارشکن و بی‌مبنا و هم از حصر محافظه‌کاران قدرت‌پرست و انحصارطلب؛ به درآید، به نظر می رسد ورود ستاد امر به معروف و نهی از منکر به ماجرای اخیر برکات زیادی خواهد داشت.
اگرچه ناکارامدی و فساد راهبردی در مدیریت رسانه ملی؛ خود موضوعیت داشته و اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد و در صورت اصلاح به شکوفایی بسیاری از ظرفیت‌ها در مسیر آرمان‌های انقلاب اسلامی منجر خواهد شد. اما با توجه به طرف‌های درگیر در این چالش خاص و قدرتشان در مهار ناهیان از منکر؛ ورود ستاد امر به معروف و نهی از منکر می‌تواند به شکل‌گیری عینی الگویی عملی از نقد و نهی از منکر برای دیگر موضوعات هم، منجر شده و برخی گره‌های نظری و اجرایی که باعث زمین‌گیر شدن این واجب الهی می‌شود را باز کند.
خود بهتر واقفید که اغلب اوقات دلیل اصلی مهجور شدن این مهم‌ترین واجب الهی، ویروس‌هایی‌ست که نرم افزار آن را آلوده است و بسیاری مومنان را در ورود به این میدان بی‌جایگزین مردد ساخته است.
اینجانب آمادگی خود را برای مناظره باهر کدام از برادران بزرگوار آقایان حسین محمدی یا دکتر علی‌عسگری با موضوع

“بررسی دلایل مخالفت 180 درجه‌ای برخی اقدامات صداوسیما با رهنمودها و دستورهای مقام معظم رهبری با تاکید بر فاجعه عروس تاریکی” اعلام می‌کنم.

همین‌جا از همه کسانی که دغدغه امر به معروف و نهی از منکر دارند تقاضا می‌کنم اگر این پیشنهاد را قبول دارند به این فراخوان بپیوندند.

و از ستاد امر به معروف و نهی از منکر می‌خواهم اصلاح  رسانه ملی را با توجه به تاثیرش در تبدیل معروف به منکر و منکر به معروف در اولویت قرار دهد و  علل عدم تحقق مطلوب راهبردها و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در صدا و سیما را به جد پیگیری کند.

تگ های مطلب :
دسته بندی : صدا و سیما , نامه
به اشتراک بگذارید : | | |