بعدالتحریر | سوره ۱۸
۵ مرداد, ۱۳۸۴ | دسته‌بندی شده در بعدالتحریر

*

هنوز بازار تبریک و تسلیت بعد از انتخابات گرم است.

اگر در این شماره اثری از انتخابات نمی‌بینید از آن جهت است که شماره آینده که ان‌شاءا… هم‌زمان با تنفیذ حکم رئیس‌جمهور جدید منتشر خواهد شد ویژه انتخابات و پیامدهای فرهنگی آن است با آثاری از … . شماره بعد را حتماً ببینید.

*

تیزرهای سوره هم پخش شد. از قرار معلوم تلویزیون چند میلیون تومان به خاطرش پول گرفته است. ولی وقتی که عرضه برای بعضی مخاطبان بالفعل سوره هم وجود ندارد معلوم نیست افزایش تقاضا به چه کار خواهد آمد. حداقل (یا حداکثر) فایده‌اش این است که معلوم می‌شود سازمان تبلیغات و حوزه هنری بیلان کارهای پر و پیمانی دارند.

*

هر مشکلی که در مورد توزیع مجله می‌بینید به شماره ۵ ـ ۶۴۶۰۹۹۳ زنگ بزنید.

*

فعلاً «تنها» راه معضل توزیع را اشتراک می‌دانند.

*

راجع به انتخابات از بعضیها نظر خواستیم.

حرفهای جالبی زده‌‌اند. از جمله حاج مایکل از لندن. توصیه کرده حتماً دنبال بمب اتمی باشید!

*

خاطرات و عکسهایتان راجع به انتخابات نرسید.

*

پژواکهایتان نرسید.

*

خبرهایتان نرسید.

یکی از بچه‌های سوره می‌خواسته کتاب شعرش را چاپ کند انتشارات … گفته لطفاً «این» را از صفحه اولش بردارید. منظورش «بسم‌ا…» بوده.

*

چند شماره‌ای است راجع به تلویزیون مطلب نداریم. غصه نخورید، آرامش قبل از طوفان است.

*

شما تا طوفان بیکار ننشینید. حداقل سؤالهای رهبری از رؤسای صدا و سیما را که در شماره ۱۳ سوره منتشر کردیم برای دفتر ریاست سازمان یا شبکه‌ها یا … فاکس کنید، یا ایمیل بزنید یا پست کنید یا …. دقیقاً همان کارهایی که برای «پژواک» می‌کنید!

*

دوستانی که از چاپ مقالات حضرت میرشکاک ایراد می‌گرفتند و دوستان دیگری که دست مریزاد می‌گفتند نقد این شماره را بخوانند و نظر بدهند و البته احساساتشان را در تشویق یا توبیخ ناقد کنترل کنند. انتشار مقالات میرشکاک و نقدهایش در سوره ادامه خواهد داشت، ان‌شاءا… .

*

مقالات آقای صادقی را می‌خوانید؟ یا فقط عکسهایش را نگاه می‌کنید؟ خصوصاً آنهایی که عکاسی را دنبال می‌کنند حرفهای نابی در این دل‌نوشته‌ها پیدا خواهند کرد.

*

جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی فقط هنرمند نیاز ندارد. اگر چهار تا آدم باذوق و البته بافکر و باهمت پیدا بشوند می‌توانند از لابه‌لای حرفهای بچه‌های هنرمند انقلاب کلی مواد خام برای نظریه‌پردازی و تک‌نگاریهای تئوریک و … گیر بیاورند.

*

می‌بینی برای فلان تابلوی فلان آقا یا خانم، طرف یک مقاله مفصل تحلیلی و … نوشته. برای چهارصد هزار فریم عکسی که آقای میرهاشمی صحبتش را کرده چند صفحه می‌شود نوشت؟

*

شماره بعد را بخوانید.

*

بعضی دوستان زنگ می‌زنند که: «چه کاری از دست ما برمی‌آید؟» حداقلش همین زنگ زده است. لااقل از «زنگ زدن»! تحریریه جلوگیری می‌کند.

*

این زنگ نزدنهای شما به زنگ زدنها و رنگ زدنها!ی زیادی منجر می‌شود. مشارکت و نظارت مردم که نباشد بازار رکود و ریا رونق می‌گیرد.

*

وارد بحث شماره آینده شدیم.

*

خاطرات و عکسهایتان راجع به انتخابات نرسید.

*

پژواکهایتان نرسید.

*

خبرهایتان نرسید.

*

خداحافظ تا سلام بعدی.

* بعدالتحریر سوره، دوره چهارم، شماره ۱۸، مرداد ماه ۱۳۸۴

فرستادن یک دیدگاه